Dziś jest czwartek, 13.05.2021, imieniny Serwacego, Ofelii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Poroże » Aktualności » Uroczyste odsłonięcie tablicy na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Porożu Starym

Uroczyste odsłonięcie tablicy na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Porożu Starym

DSC_0148

   W Porożu Starym w dniu 20 listopada 2013 r. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy na cmentarzu ewangelicko-augsburskim.                                                                                                    

Cmentarz ten znajduję się na gruntach w Porożu Starym w lesie należącym do Nadleśnictwa Turek. Do podjęcia odnowienia cmentarza przyczyniło się Towarzystwo Przyjaciół Brudzewa i Nadleśnictwu Turek, któremu możemy podziękować za oczyszczenie cmentarza z gałęzi uporządkowanie grobów oraz opracowanie dokumentacji i tekstu na tablicę .

   Na uroczystość tą przybyli: członkowie Towarzystwa Przyjaciół Brudzewa, pastor Michał Kuhn z ewangelicko-augsburskiej parafii w Kaliszu, proboszcz parafii w Przespolewie ks. Piotr Bamberski. Była również delegacja z Nadleśnictwa Turek z szefową Danutą Lewandowską. Przedstawiciele Urzędu Gminy Malanów: v-ce wójt Artur Nowicki , Łukasz Nowak, Milena Dewicka-Glapa. Swoja obecnością zaszczycił nas radnym Piotr Jasiak, przedstawiciele rady sołeckiej w Porożu: Grażyna Gruszczyńska, Sławomir Bałdych, Krzysztof Jabłoński oraz mieszkańcy Poroża i sąsiednich wsi. W uroczystości tej udział wzięli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie oraz Gimnazjum w Malanowie wraz z harcerzami.

Wspólnie z mieszkańcami chcemy podziękować Towarzystwu Przyjaciół Brudzewa Ryszardowi Kaczyńskiemu oraz jego współpracownikom, którzy przyczynili się do odrestaurowania cmentarza w naszej wsi.

                                                                             Hieronim Pyszel

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności